неділя, 25 листопада 2018 р.

Градусна сітка Землі

Географічне положення Атлантичного океану

Географічне положення Атлантичного океану вправа створена за допомогою https://learningapps.org


Розташування вулканів на Землі


Веб посилання

Відкриття Америки Х.Колумбом

понеділок, 3 вересня 2018 р.

Перший урок у 5-а класі

Ось і пролунав перший дзвоник для першачків 98 школи. 5-ті класи прийшли до старшої школи. Сьогодні дуже хвилюючий день як для учнів так і  для вчителів. 
Я стала класним керівником для чудових дітей 5-а класу. Перший урок був проведений за темою:"Розкажемо Європі про себе".



четвер, 30 серпня 2018 р.

Перший урок за темою: «Розкажемо Європі про себе»


«Розкажемо Європі про себе»
Мета уроку:
формувати  ключові компетентності:
-       ціннісно-смислові: уміння визначати життєві цінності і мету, ухвалювати правильні рішення;
-       загальнокультурні: уміння вирізняти особливості національної й загальнолюдської культури; застосовувати методи самовиховання, орієнтовані на загальнолюдські цінності;
-       уміння вчитися: уміння ухвалювати правильні рішення;
-       інформаційні: уміння самостійно шукати, добирати, аналізувати й відтворювати інформацію;
-       комунікативні: уміння спілкуватися у команді, групі.
формувати предметні компетентності:
-       навчальна – поглибити знання дітей про Україну, вчити правильно висловлюватись, аналізувати, узагальнювати, робити висновки;
-       розвивальна – розвивати творчі задатки школярів, мовлення, мислення, увагу, спостережливість,бажання стати гордістю своєї Батьківщини;
-       виховна – виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю.
Хід уроку
І. Організація класу
«Сонечко бажання».
Доброго дня, діти! Сьогодні ви зробили перший крок у середню школу. Сьогодні у нас перший урок після канікул. Ви вже п’ятикласники. Розпочинається нова сторінка вашого шкільного життя. Тож нам потрібно налаштуватися на плідну роботу. Для цього ви отримуєте сонечка з усмішкою, на яких маєте написати побажання для свого сусіда по парті на весь навчальний рік. Потім складете їх до чарівної скриньки і в кінці року відкриємо її, щоб перевірити чи здійснилися побажання.
 ІІ. Оголошення теми та мети уроку
   Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Сьогодні на уроці ми поговоримо про Європу та Україну. Спробуємо розказати, що ж є у нас неповторного, чим ми можемо пишатися.
І говорячи про це, маємо знайти відповідь на питання, що ж ми вважаємо своєю малою Батьківщиною.
На початку заходу на екрані демонструється відео про Україну та красиві краєвиди країни, лунають українські пісні. https://www.youtube.com/watch?v=KqeC-xJ9PXU
ІІІ. Основна частина уроку
Вчитель. Кожній людині мила своя сторона! Земля, на якій ви народились, є рідною для вас, бо на ній живуть ваші мама і тато, братики і сестрички, бабуся і дідусь – ваш рід, ваша родина. Родина до родини – то народ.
Наш Перший урок пропоную розпочати рядками про Батьківщину – Україну.
          Геннадій Деснянський
УКРАЇНА, ЯК РІДНАЯ МАТИ
Від Донецька до Крима і Львова
Розпростерлась моя сторона.
Знають в світі красиве це слово  –
Україною зветься вона!

Там, де простір безкрайнього поля,
Від сівби і до  самих до жнив,
З колоском колихається доля
Козака, що раніше тут жив.  
Я ходив по зелених Карпатах,
Бачив сяйво церков золоте,
У віночках на наших дівчатах
Різнотрав'я казкове цвіте.

Україна, як рідная мати
Огортає теплом нас своїм,
А Шевченко - він буде стояти  –
Збережемо прекрасний цей дім.
        Наша перша зупинка      

Географічна:
Перед вами – карта України та світу. Дослідіть, як називаються країни, з якими межує Україна. Які з них за площею є більшими та меншими за Україну.
1.     Найвища гора України? ( Говерла в українських Карпатах, висота 2061 м)
2.     Найбільше море, що омиває Україну? (Чорне. Його площа біля 420 тис.кв.км)
3.     Найбільша річка нашої держави? (Дніпро, найдовша її довжина на території України, і становить 981 кілометр, річка впадає в Чорне море)
4.     Найглибше озеро України? (Світязь . Максимальна – глибина – 58,4 км. Розташоване у Шацькому районі Волинської області)
5.     Україна – європейська держава, назвіть її сусідів. Назвіть не менше трьох країн. (Росія, Білорусь, Молдова, Польща, Румунія, Угорщина та Словаччина)
6.Столиця України. (Київ)
Друга зупинка
Історична
1.     В якому році було проголошено День незалежності України? (1991 рік)
2. Як називалась перша слов’янська держава? ( Київська Русь)
3.     Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь)
4.     Як звали князя, що охрестив Київську Русь? (Володимир)
5.     Яку назву мала козацька держава, створена за Дніпровськими порогами? (Запорізька Січ)
6.     Назвіть найвидатнішого гетьмана України. ( Богдан Хмельницький)
7.Назвіть  державні символи символи Української держави. ( Наш Герб – тризуб , синьо-жовтий Прапор, Гімн « Ще не вмерла Україна»)
8.Назвіть народні символи нашої держави(дуб,  калина, верба, вінок, писанка,рушник)
9.     Як називається основний закон України? (Конституція)
10.                       Автор слів гімну України? (П. Чубинський)
11.                       Назвіть композитора, який поклав вірші Чубинського, що стали гімном, на музику? (М. Вербицький)
ОСОБИСТОСТІ
Виступ учителя: Багато видатних постатей світового мистецтва і науки були українцями за походженням! Отже, дізнаємось, як добре ви знаєте великих українців.
Завдання: назвати імена видатних українців за портретами.
На столі портрети: Т. Шевченко, Л. Українка, Іван Франко, княгиня Ольга, Богдан Хмельницький, Володимир Великий.
Відео матеріал «Видатні  українці»
https://www.youtube.com/watch?v=0bDT4SfHN0c

Спортивна:
Наші видатні спортсмени-
Майже справжні супермени.
Україну прославляють,
Призові місця займають.
Давайте згадаєм тих, хто здобув перемоги у спорті.
Завдання: співставити пари – прізвища спортсменів і види спорту.   (Потрібно роздрукувати та розрізати на частини)
Брати  Кличко
Бокс
Сергій Бубка
стрибки з жердиною
Лілія Подкопаєва
спортивна гімнастика
Яна Клочкова
плавання
Андрій Шевченко
футбол

Відеоматеріал «Видатні українці сучасності»
https://www.youtube.com/watch?v=NDCcpX29gN4
Європейська
Вікторина
Як розшифровується абревіатура ЄС? Європейський союз.
Яка єдина грошова одиниця введена в Європейському Союзі? Євро.
На якому материку знаходиться Європа? Євразія.
В якій країні знаходиться географічний центр Європи? Україна.
Яку країну Європи називають «Країна гейзерів та вулканів»? Ісландія.
Яка країна на європейському континенті найменша? Ватикан.
Яка країна Європи найбільш густонаселена? Монако.
У якій країні Євросоюзу протікає найкоротша в світі річка Аріль
(довжина річки 84м) Італія
Яка гірська вершина Українських Карпат найвища? Говерла
Який півострів Європи найбільший? Скандинавський
Учень.
Я всім серцем люблю Україну свою,
Про майбутнє ми дбаєм щоднини:
А в Європу усім ми народом йдемо,
Щоб було якнайкраще людині.
І сьогодні настав вже омріяний час:
Незалежна – бо наша Вкраїна.
Із тризубом і гімном у Євросоюз
Іде наша земля – Україна!
Українські свята.
 Перед вами аркуш, на якому ліворуч написано свято. Ваша задача поставити дату, коли в Україні відзначають це свято.
День захисника України__________
Різдво________
День Конституції України_________
Старий Новий рік________
День Соборності України_______
День Незалежності України________
День Святого Миколая___________
День знань________
Відповіді: 1. 1 січня. 8 березня.
3.     14 жовтня.     4. 7 січня.
4.     28 червня.      6. 14 січня.
5.     22 січня.          8. 24 серпня.
6.     19 грудня.      10. 1 вересня.
РІДНИЙ КРАЙ
Водограй,
Полів розмай,
Зелен гай,
Ліщина...
Все це рідний,
Любий край —
Наша Батьківщина.
Пам’ятай,
Не забувай
Батьківську
Стежину.
Прикрашай,
Шануй свій край,
Дім свій —
Батьківщину.
«Розкажемо Європі про себе» - діти роблять колаж з розрукованих матеріалів
Матеріали, які потрібно роздрукувати:
https://drive.google.com/open?id=1twGRlzHVcIsD0nfiVaWjT_NtwVFLrddo
https://drive.google.com/open?id=1WHoebo7P4UXmptddlRNGRycDQr1EyHY

Учитель. Отже, ми з вами переконалися, що Україна – держава європейська. Вона представлена в усіх європейських організаціях, співпрацює з ЄС, громадяни України працюють у країнах Європи. Україна має своє мистецтво, яке має європейський характер.
Україна є частиною Європи. Ми повинні все робити, аби прискорити вхід у європейську співдружність. А це можливо лише за умови, що разом будемо збагачувати Україну, дбати про її авторитет, підвищувати добробут громадян.
Скачати пісню:
https://www.youtube.com/watch?v=RXsG64rS_O0


четвер, 23 серпня 2018 р.

У МОН розробили новий порядок проведення ДПА

Міністерством освіти розроблений проект нового Порядку проведення державної підсумкової атестації, осіб, які здобувають загальну середню освіту. Проект документа оприлюднений для громадського обговорення.
Новий порядок визначає механізм і форми проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти та інших закладах освіти, що забезпечують здобуття початкової, базової середньої та профільної середньої освіти.
Проектом передбачено, що атестація може проводитися письмово в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Для учнів 4-х класів проведення ДПА відбуватиметься винятково з метою моніторингу якості освіти у школі.
Документом також визначені інші особливості проведення ДПА, зокрема, атестація екстернів, звільнення від атестації, питання подання та розгляду апеляцій тощо.
Громадське обговорення проекту документа триватиме до 7 вересня 2018 року. Зауваження та пропозиції можна надсилати письмово та електронною поштою за адресами: МОН, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135 або baitemirova@mon.gov.ua.

За матеріалами: http://osvita.ua/school/61669/

понеділок, 16 липня 2018 р.

ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ В НОВОМУ 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ


ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ В НОВОМУ
2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів. Саме тому підготовка до цієї дати повинна бути належною. Окрім урочистих заходів обов’язковим, як дає зрозуміти програма Міністерства освіти, 1-го вересня є і проведення першого уроку.
РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМИ
Щорічно міністерство пропонує свої варіанти тем для першого шкільного заняття. Такі теми не є обов’язковими та можу коригуватись вчителем. Важливо, щоб початок нового навчального 2018-2019 року налаштував дітей на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми.
Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні:
·       орієнтуватись на вік школяра;
·       враховувати актуальність проблематики.
Так, для початкових — 1-4-х класів, доречними стануть такі теми:
·       «Діти об’єднують Україну»;
·       «Я люблю свою країну»;
·       «Добре тим, хто вміє дружити»;
·       «Краса людини — її доброта».
Учням 5-9-х класів можна запропонувати більш серйозні теми, що стосується політики країни, важливих екологічних чи інтеграційних  процесів, наприклад:
·       «Наші земляки — герої Революції Гідності»;
·       «Хочемо, щоб усі жили в мирі»;
·       «Розкажемо Європі про себе»;
·       «Українці серед інших європейських націй»;
·       «Добрототворення — наша мета»;
·       «Повага до європейських цінностей»;
·       «Історія нескорених» тощо.
Для 10-11-х класів корисними будуть обговорення на теми:
·       «Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС»;
·       «Будуємо справжню демократичну країну»;
·       «Прагнемо миру!».

ПРО ЩО РОЗПОВІСТИ?
Яка б тема першого уроку в новому 2018-2019 навчальному році не звучала, в будь-якому разі вона повинна посприяти вихованню та розвитку ціннісного ставлення особистості до держаності, суспільства та окремої людини. Важливо пояснити школярам, що ціннісне ставлення до кожної окремої людини передбачає соціальну відповідальність, чесність, терпимість до іншого, хоробрість та здатність постояти за себе та інших, добросовісність, правдивість, вміння працювати в колективі та здійснювати колективну роботу, ефективно протистояти будь-яким проявам насильства та жорстокості, готовність допомагати та підтримувати.
За матеріалами:https://sylnaukraina.com.ua/novini/tema-pershogo-uroku-v-novomu-2018-2019-navchalnomu-roci.html

ПИТАННЯ ХІV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ГЕОГРАФІВ 2018-2019 навчальний рік

ПИТАННЯ ХІV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТУРНІРУ
ЮНИХ ГЕОГРАФІВ
2018-2019 навчальний рік

 1. Згідно із Законом України «Про основні засади (стратегії) державної екологічної політики України», площа природно-заповідного фонду (ПЗФ) має бути збільшена до 15 % на 2020 р. Порівняйте ПЗФ території Подільської та Придніпровської височин. Поясніть «заповідну депресію» у центральному правобережжі Дніпра. На прикладі своєї місцевості вкажіть, як збільшити частку заповідності.
2.  Дев’яності роки ХХ ст. ООН оголосила Міжнародним десятиліттям зменшення стихійних лих. За іронією долі, на ці ж роки припала найбільша за історичний час кількість значних катастроф – 86. На початку ХХІ ст. ООН започаткувала Міжнародну стратегію зі зменшення стихійних лих. Які зміни, на вашу думку, потрібні нині у підходах до зменшення кількості цих природних явищ? Запропонуйте заходи щодо зменшення кількості стихійних лих в Україні.
М. В. Зінкевич, м. Львів
3.  За останні роки значно зросла роль України на світовому ринку сільськогосподарської продукції на тлі постійного збільшення потреб людства у продовольстві. Поясніть причини цих економічних і геополітичних процесів та оцініть перспективи розвитку агробізнесу в Україні.
4.  Новий «Шовковий шлях» (Євразійський сухопутний міст) – транспортний коридор для переміщення залізничних вантажів і пасажирів суходолом від промислових центрів Китаю до Європи. Які зміни у світових економічних відносинах можуть відбутися в разі реалізації цього проекту? Оцініть перспективи участі України в цьому проекті.
О. І. Грінченко, О. М. Саввіч, м. Харків
5. У жителів країн, що живуть на берегах однієї річки існує вираз: «Ми п’ємо воду з однієї річки». Назвіть та поясніть переваги (недоліки) такого географічного положення.
Л. І. Зеленська, м. Дніпро
6. У 1896 р. під час океанографічної експедиції геологом М. Андрусовим було відкрито сірководневу зону Чорного моря. Проблема походження цієї зони дотепер є предметом наукових дискусій. Яка з існуючих гіпотез, на вашу думку, найбільш вірогідна? У чому полягає небезпека існування такої зони? Запропонуйте шляхи використання цієї зони на користь господарства України.
Н. М. Денисюк, м. Луцьк
7. Відомо, що мінеральні добрива є запорукою високих і сталих урожаїв. Схарактеризуйте географію виробництва мінеральних добрив в Україні, їх місце в структурі відповідної галузі. Поясніть, які чинники вплинули на розміщення підприємств галузі. Спираючись на природно-ресурсний потенціал України спрогнозуйте перспективи їх подальшого виробництва. З якими країнами доводиться конкурувати вітчизняним виробникам окремих видів добрив на світовому ринку?
А. А. Шуканова, м. Полтава
8. Скільки країн у світі? Це запитання часто ставлять, очікуючи отримати однозначну відповідь. Але навіть на офіційному сайті ООН зазначено, що «відповідь на це запитання не входить до компетенції ООН». Поясніть, у чому ж річ? Ураховуючи активні політичні процеси на початку третього тисячоліття, спрогнозуйте кількісні та якісні зміни на політичній карті світу.
9.  Кольорова металургія України за роки незалежності не набула значного розвитку. Водночас у світі ця галузь набуває дедалі більшого значення. Чи є перспективи в майбутньому в української кольорової металургії? Які саме нові виробництва галузі можуть дістати розвиток? Наведіть аргументи «за» і «проти» перспектив розвитку галузі в Україні.
Т. К. Сокол, м. Рівне
10. Екскурсійні тури в зону відчуження, до міст Чорнобиль та Прип’ять останнім часом стали звичайними. Водночас держава планує збудувати в зоні ЧАЕС сховище для відпрацьованого ядерного палива з трьох українських АЕС – Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської. А які альтернативні шляхи використання цієї території, на вашу думку, можуть доцільніше та безпечніше використати ці території?
Н. О. Осніцька, м. Рівне
11.  Екологічна архітектура, як напрям проектування, розвинулася в середині ХХ ст. Як відбувалась еволюція планувальних рішень в екологічній архітектурі в різних країнах світу в другій половині ХХ – на початку ХХI ст.? Як пов’язана екологічність в архітектурі з природними особливостями регіонів? Яким ви бачите майбутнє екологічної архітектури?
З. В. Філончук, м. Херсон
12. Загальновідомою нині для нашої країни є проблема функціонування Молочного лиману через передусім його висихання. Яких зусиль уже докладено державою та приватним бізнесом для відновлення лиману? Чому й досі не можна позбутися цієї проблеми? Запропонуйте власні шляхи рибогосподарського відновлення оптимального гідрологічного та гідробіологічного режимів та загального природоохоронного використання Молочного лиману.
С. В. Шматко, м. Запоріжжя
13.  Загальновідомим є вислів: «Сільське господарство – локомотив української економіки». Які ще галузі національного господарства могли б стати «локомотивом»? Чи бачите ви серед цих галузей вітчизняне суднобудування? Проаналізуйте сучасний стан справ у цій галузі. Оцініть перспективи її розвитку для внутрішнього і зовнішнього ринків.
І. В. Шпіклірний, м. Миколаїв
14. Близько третини усіх ґрунтів України еродовані. Назвіть причини поширення водної та вітрової ерозії на сільськогосподарських угіддях. Які наслідки ерозія ґрунтів має для гідрологічної мережі, рослинності і тваринного світу? Чи впливають ерозійні процеси на клімат, зокрема, на процеси глобального потепління?
С. Г. Чорний, м. Миколаїв 
15.  Останнім часом в країнах, що розвиваються – від Азії до островів у Карибському морі – спостерігають збільшення активності міжнародного туризму. Наведіть приклади позитивного й негативного впливу туризму на довкілля та економіку цих країн. Проаналізуйте наслідки його розвитку та висловіть думку щодо того, чи ця галузь завжди є рушієм прогресу в країнах, що розвиваються. Запропонуйте шляхи зменшення негативного навантаження туризму на навколишнє середовище.
І. П. Тертична, м. Одеса
16. Припустімо, що Всесвітній банк готовий надати кредит для вкладення капіталу в підприємство однієї з галузей промисловості України. Визначте галузь, підприємство якої ви збираєтеся побудувати. Оберіть місце для спорудження підприємства з таким розрахунком, що ви змогли б повернути кредит та отримати прибуток. Для цього проаналізуйте фактори розміщення підприємств обраної галузі та вивчіть її географію. Результати проведеної роботи слід надати у вигляді картосхеми, на якій покажіть розташування майбутнього підприємства і виробничі зв’язки (надходження сировини, енергії та постачання готової продукції).
Л. М. Даценко, м. Київ
17. Гірські райони, що охоплюють значні площі нашої планети, відіграють велику роль у житті людства. Сформулюйте основні принципи господарського освоєння гірських районів земної кулі. Проілюструйте це конкретними прикладами.
Т. Г. Гільберг, І. М. Шоробура, м. Хмельницький
18. На топографічних картах незалежно від масштабу наносять ізобату 200 м. Яке наукове та практичне значення має це для господарського розвитку певної території? Наведіть приклади.
19. У Світовому океані розростаються «марсіанські ділянки» –  без водоростей, риб, молюсків. Відомо, що у екваторіальних водах Тихого океану близько 85 % водного простору – це пустелі під водою. Наразі вчені пророкують ще одну глобальну проблему – опустелювання Світового океану! А ви згідні з таким передбаченням?
С. М. Подолюк, м. Івано-Франківськ
20. Токсичні відходи – отруйні відпрацювання виробництва, що негативно впливають на стан здоров’я людини та інших живих істот. У чому особливості збереження і знешкодження токсичних відходів? На конкретних прикладах покажіть реалізацію успішних проектів із захоронення небезпечних промислових відходів з рекультивацією хвостосховищ в різних країнах світу.
Д. В. Галкін, м. Хмельницький
21. Менталітет (від лат. Mental – розум, розумовий) – система переконань, уявлень і поглядів індивіда або суспільної групи, відтворення сукупного досвіду попередніх поколінь. Поясніть, яким чином вивчення менталітету народу, що проживає на певній території, впливає на розуміння взаємозв’язків природи, історії, культури і соціуму.
Л. І. Гавриленко, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

 За матеріалами:http://www.kharkivosvita.net.ua/news/6588


Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році



Методичні рекомендації щодо викладання  географії
у 2018/2019 навчальному році
Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від  03. 07. 2018 р. 

пʼятниця, 30 березня 2018 р.

Маршрут пішохідної екскурсії по центру міста Харків

Учні 8-х класів на уроці Харківщинознавство виконували парктичну роботу, розробляли маршрут екскурсії по місту Харків.

субота, 3 березня 2018 р.

Увага!!!Домашнє завдання!!!

Для учнів 5-х класів з предету природознавство:
154-155 виконати тестові завдання!
С. 158-162, прочитати та виписати визначення понять.
Для учнів 8-х класів:
Географія: с. 160-168 прочитати. С.167 виконати практичне завдання.
Харківщинознавство:
Виконати практичне завдання на тему "Розробка карти екскурсійних маршрутів (з позначенням об'єнотів огляду та місць зупинок) для проведення пішохідної або віртуальної екскурсії".
Для учнів 9-х класів:
Харківщинознавство: підготувати дослідження на тему "Виробочі зв'языки машинобудівних підприємств".
Для учнів 10-х класів:
Географія - дати письмову відповідь на завдання: доведіть, що країни Азії знаходяться на перехресті важливих морських і сухопутних комунікацій у регіоні.

пʼятниця, 2 березня 2018 р.

Земля як планета

1 березня у рамках тижня педмайстерносві був проведений відкритий урок у 5-а класі за темою: "Земля як планета".



вівторок, 6 лютого 2018 р.

6 лютого розпочалася реєстрація на ЗНО

6 лютого в Україні розпочалась реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Реєстрація триватиме до 19 березня.
Для успішної реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального онлайн-сервісу, що функціонує на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Учасник ЗНО може обрати не більше чотирьох навчальних предметів.
Випускники закладів загальної середньої освіти поточного року під час реєстрації мають зазначити, з яких обраних ними навчальних предметів результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть зараховані як оцінки за ДПА.
Учні, слухачі або студенти закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають складати державну підсумкову атестацію з української мови, проходитимуть її у формі ЗНО, про що мають вказати під час реєстрації.
Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, в якому вони навчаються, іншим категоріям – за адресою, вказаною під час реєстрації.
Для успішної реєстрації на ЗНО основним документом, який посвідчує особу, є паспорт. Його копію майбутньому учаснику ЗНО необхідно вкласти до комплекту документів.
Особи, які потребують створення особливих (спеціальних) умов для проходження тестування, мають отримати медичний висновок (форма 086-3/о) та під час формування реєстраційної картки зазначити його номер і дату видачі.
Цього року перелік особливих умов, що створюються для проходження ЗНО, доповнено умовою щодо надання можливості отримати в друкованій формі тексти до завдань з аудіювання, передбачені в сертифікаційних роботах із іноземних мов.
Для окремих категорій осіб передбачено додатковий період реєстрації – з 3 до 21 травня 2018 року. Зокрема, право на реєстрацію в цей період мають: учасники антитерористичної операції та особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та не мали змоги зареєструватися в основний період.
Особи, які зареєструються в додатковий період, проходитимуть ЗНО під час додаткової сесії.
Матеріали для реєстрації на ЗНО-2018